Hadley RC Club videos on YouTube

Video of Paul Lemieux's 2012 speech to the club part1, part2

Click on a picture to see the bigger version.

2017 Invitational Trophy Winners

Torment/Fury/Slash
B Main Winners

1st Place: Nathan
2nd Place: Ethan
3rd Place: Evan
4th Place: Mathew

  SCT B Main Winners

1st Place: Hunter
2nd Place: Evan
3rd Place: Thomas

 

  Tamiya Mini A Main Winners

1st Place: Gerry Holm
2nd Place: Ken Jones
3rd Place: Dylan

Top Qualifier: Gerry Holm

  Off Road A Main Winners

1st Place: Cole
2nd Place: Matt
3rd Place: Dylan
4th Place: Nikolaus
5th Place: Nathan

Top Qualifier: Matt

  Student Touring A Main Winners

1st Place: Alexis
2nd Place: Dylan
3rd Place: Binh

Top Qualifier: Alexis

  USGT A Main Winners

1st Place: Mike Johnson
2nd Place: Ken Jones
3rd Place: Steve Street

Top Qualifier: Mike Johnson

  Torment/Fury/Slash A Main Winners

1st Place: Matt
2nd Place: Jason
3rd Place: Austin
4th Place: Michael
5th Place: Nathan

Top Qualifier: Matt

  VTA A Main Winners

1st Place: Jeff Stevens
2nd Place: Ken Jones
3rd Place: Mike Johnson

Top Qualifier: Ken Jones

  Short Course Truck A Main Winners

1st Place: Dylan
2nd Place: Austin
3rd Place: Matt
4th Place: Hunter
5th Place: Jason

Top Qualifier: Dylan

  Adult Off Road A Main Winners

1st Place: Steve Street
2nd Place: Jeff Stevens
3rd Place: Gerry Holm

Top Qualifier: Steve Street

 

  Student Buggy A Main Winners

1st Place: Dylan
2nd Place: Hunter
3rd Place: Matt

Top Qualifier: Dylan

2016 Invitational Trophy Winners

Torment/Fury B Main Winners

1st Place: Max
2nd Place: Nikolaus
3rd Place: Parker

Off Road B Main Winners

1st Place: Nathan
2nd Place: Nikolaus
3rd Place: Carson

 

Tamiya Mini Champions

1st Place: Ken Jones
2nd Place: Jeff Stevens
3rd Place: Gerry Holm

Top Qualifier: Jeff Stevens

Off Road A Main Champions

1st Place: Dylan
2nd Place: Max
3rd Place: Nathan
4th Place: Matt
5th Place: Caden

Top Qualifier: Dylan

Student Touring A Main Champions

1st Place: Matt
2nd Place: Alexis
3rd Place: Nick
4th Place: Dylan

Top Qualifier: Alexis

Stock Touring Champions

1st Place: Jeff Stevens
2nd Place: Steve Street
3rd Place: Ted Burns

Top Qualifier: Ted Burns

Torment/Fury A Main Champions

1st Place: Ryan
2nd Place: Max
3rd Place: Nathan
4th Place: Nick
5th Place: Nikolaus

Top Qualifier: Matt

VTA Champions

1st Place: Ken Jones
2nd Place: Jeff Stevens
3rd Place: Gerry Holm

Top Qualifier: Ken Jones

Short Course Truck A Main Champions

1st Place: Dylan
2nd Place: Ryan
3rd Place: Nathan
4th Place: Matt
5th Place: Jared
6th Place: Nick

Top Qualifier: Dylan

Adult Off Road Champions

1st Place: Steve Street
2nd Place: Ken Jones
3rd Place: Gerry Holm

Top Qualifier: Steve Street

 

Arrma Raider Champions

1st Place: Ryan
2nd Place: Peyton
3rd Place: Nick

Top Qualifier: Ryan

Studen Buggy Champions

1st Place: Max
2nd Place: Mark
3rd Place: Dylan

Top Qualifier: Max

2015 Invitational Trophy Winners

Stock Touring Champions

1st Place: Ted Burns
2nd Place: Jeff Stevens
3rd Place: Ken Jones

Top Qualifier: Ted Burns

TT01/Sprint2 Champions

1st Place: Charlie
2nd Place: Jack
3rd Place: Nick

Top Qualifier: Jack

Torment B Main Champions

1st Place: Ryan
2nd Place: Muhamed
3rd Place: Ben
4th Place: Peyton
5th Place: Matt

Top Qualifier: Tony

Torment A Main Champions

1st Place: Nick
2nd Place: Ryan
3rd Place: Anwar
4th Place: Muhamed
5th Place: Tony

Top Qualifier: Freddy

Short Course Trucks B Main Champions

1st Place: Ryan
2nd Place: Will
3rd Place: Matt
4th Place: Hunter
5th Place: Anwar
 

Short Course Trucks A Main Champions

1st Place: Jack
2nd Place: Mark
3rd Place: Dylan
4th Place: Nick
5th Place: Ryan
6th Place: Will

Top Qualifier: Mark

Off Road Trucks A Main Champions

1st Place: Mark
2nd Place: Dylan
3rd Place: Will
4th Place: Matt
5th Place: Aiyden

Top Qualifier: Mark

Buggy A Main Champions

1st Place: Jack
2nd Place: Matt
3rd Place: Nick

Top Qualifier: Jack

Adult Off Road Champions

1st Place: Ken Jones
2nd Place: Steve Street
3rd Place: Ted Burns

Top Qualifier: Ken Jones

VTA Champions

1st Place: Ken Jones
2nd Place: Gerry Holm
3rd Place: Jeff Stevens

Top Qualifier: Ken Jones

 

Tamiya Mini Champions

1st Place: Jeff Stevens
2nd Place: Gerry Holm
3rd Place: Ken Jones

Top Qualifier: Ken Jones


2014 Invitational Pictures

Apr 7 2013 Race Pictures

Nov 18 2012 Race Pictures

 

2012 Invitational Trophy Winners

Stock Touring Champions

1st Place: Jeff Stevens
2nd Place: Ken Jones
3rd Place: Ted Burns

TT01/Sprint2 C Main Champions

1st Place: Kyle
2nd Place: Luca
3rd Place: Ian C.

TT01/Sprint2 B Main Champions

1st Place: Jack Kr.
2nd Place: Mike
3rd Place: Zach
 

TT01/Sprint2 A Main Champions

1st Place: Chase
2nd Place: Ryan
3rd Place: Jack Kr.
4th Place: Shabbir
5th Place: Collin

Top Qualifier: Chase

Trucks A Main Champions

1st Place: Chase
2nd Place: Collin
3rd Place: Clayton
 

Top Qualifier: Chase

Rally A Main Champions

1st Place: Gerry Holm
2nd Place: John Rebel
3rd Place: Gary Paris

Top Qualifier: John Rebel

GT3 Masters A Main Champions

1st Place: Jeff Stevens
2nd Place: Ken Jones
3rd Place: Ted Burns

Top Qualifier: Ted Burns

Adult Slash A Main Champions

1st Place: Ken Jones
2nd Place: Jeff Stevens
3rd Place: Gerry Holm

Top Qualifier: Ken Jones

Slash A Main Champions

1st Place: Ryan
2nd Place: Clayton
3rd Place: Kyle
4th Place: Collin
 

Top Qualifier: Ryan

GT3 B Main Champions

1st Place: Mike
2nd Place: Danny
3rd Place: Jack Kr.

 

GT3 A Main Champions

1st Place: Chase
2nd Place: Shabbir
3rd Place: Zack
 

Top Qualifier: Chase

Adult Trucks A Main Champions

1st Place: John Rebel
2nd Place: Gerry Holm
3rd Place: Irish Jim Bourke

Top Qualifier: John Rebel

2012 Paul Lemieux's visit to the Hadley RC Club

2011 Invitational Pictures

2011 Invitational Trophy Winners

Stock Touring Champions

1st Place: Ken Jones
2nd Place: Jeff Stevens
3rd Place: Mike Johnson

TT01/Sprint2 C Main Champions

1st Place: Aditya
2nd Place: Joel
3rd Place: Christian

TT01/Sprint2 B Main Champions

1st Place: Ian
2nd Place: Tom
3rd Place: Clayton
4th Place: Alyssa

TT01/Sprint2 A Main Champions

1st Place: Giorgi
2nd Place: Ryan
3rd Place: Tommy
4th Place: Ian

Top Qualifier: Chase

Trucks A Main Champions

1st Place: Will C.
2nd Place: Tommy
3rd Place: Chase
4th Place:  Mitch

Top Qualifier: Chase

Mini/Micro A Main Champions

1st Place: Nick Destefano
2nd Place: John Rebel
3rd Place: Gerry Holm

Top Qualifier: Nick Destefano

GT3 Masters A Main Champions

1st Place: Jeff Stevens
2nd Place: Ted Burns
3rd Place: Ken Jones

Top Qualifier: Ted Burns

Adult Slash A Main Champions

1st Place: Ken Jones
2nd Place: Jeff Stevens
3rd Place: Mike Johnson

Top Qualifier: Ken Jones

Slash B Main Champions

1st Place: Collin
2nd Place: Clayton
3rd Place: Graham

 

Slash A Main Champions

1st Place: Tommy
2nd Place: Giorgi
3rd Place: Chase
4th Place: Mitch
5th Place: Ryan
6th Place: Tom

Top Qualifier: Tommy

GT3 B Main Champions

1st Place: Collin
2nd Place: Christian
3rd Place: Graham

 
Adult Trucks A Main Champions

1st Place: John Rebel
2nd Place: Danny DeStafano
3rd Place: Steve Oliver

Top Qualifier: John Rebel

GT3 A Main Champions

1st Place: Chase
2nd Place: Ryan
3rd Place: Giorgi
4th Place: Traquelle

Top Qualifier: Chase

2-22-2011 Race Pictures